Ниацинамид лосион за тело за осветлување навлажнувачки нега на кожата, најдобар приватни етикета органски кожата крем лосион за тело на заби

Краток опис:

Overview Quick Details Main Ingredient: Niacinamide Time Used: Day Supply Type: OEM/ODM ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед Основни детали

Главни состојки:
ниацинамид
Време се користи:
ден
Тип на напојување:
OEM / ODM
Место на потекло:
Гуангжу, Гуангдонг
Број на модел:
Q180927-2-1
состојка:
хемиски
Потврдување:
GMP, МСС, SGS
Возрасна група:
возрасни
Пол:
женски
Тема:
Негување, Белење, анти-навремено, осветлување, Moisturizer
Име на производот:
Ниацинамид лосион за тело


Пакување и испорака

Продажба на единици:
една точка
Еден пакет големина: 
14X17X13 см
Еден бруто тежина:
1.0 kg
Тип на пакување:
Масовно: употреба крем двојно ЈП торба, течност шишиња употреба ПП, картон надвор ОЕМ: како пакет и користењето картон надвор

Слика Пример:
Водечко време :
Количество (Килограм) 1 - 10 > 10
Est. Време (денови) 7 Треба да се преговара


Опис на производотиме Ниацинамид лосион за тело

активни

на состојка

Вода, глицерин, ниацинамид, натриум хиалуронат, stearol полиетер-21, глицерин стеарат, Cetin stearol, хидроксиетил целулоза
функција Крем, осветлување, негување, заби
ефикасност Фина текстура, брзо да навлезат во кожата, ја зголемуваат еластичноста на кожата, пренос на влага и хранливи материи на кожата, олеснување на сува кожа, фини пори, заличи тонот на кожата, подобрување на нерамна, темно и груба тонот на кожата и други проблеми
користење По чистење на кожата во текот на ноќта, ќе се применуваат соодветен износ на производот за да кожата на телото рамномерно и нежно масирајте додека кожата се апсорбира
Пример

Мостра бесплатно, 30g, секој, товар на трошоците

Пример работно време: 2-7 дена

Водечко време

Масовно купување: 2-7days

OEM приватна етикета: 20-35days

Сертификат GMPC / ISO22716 / SGS / МСС


нашите услуги

 

сертификати


 

Информации за претпријатието 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!