OEM убавина лице крем маска со 20 видови на билни состојки за белење негување навлажнувачки против акни се намалува порите

Краток опис:

Overview Quick Details Use: Face, Body Main Ingredient: herbal plant Mask Form: Cream ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед Основни детали

Употреба:
Лице, тело
Главни состојки:
билни растенијата
Маска Форма:
Крем
Тип на напојување:
OEM / ODM
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Број на модел:
X121122-1
состојка:
билни
Пол:
женски
Потврдување:
GMP, МСС, SGS, ISO22716
Тема:
Шкарт Расчистување, крем, пора почисто, третман на акни
Име на производот:
Индиго Naturalis маска


Пакување и испорака

Продажба на единици:
една точка
Еден пакет големина: 
14X17X13 см
Еден бруто тежина:
1.0 kg
Тип на пакување:
Масовно: употреба крем двојно ЈП торба, течност шишиња употреба ПП, картон надвор ОЕМ: како пакет и користењето картон надвор

Слика Пример:
Водечко време :
Количество (Килограм) 1 - 10 > 10
Est. Време (денови) 7 Треба да се преговара


Опис на производотиме Билни убавина крем маска

активни

на состојка

Бела свилена буба, bletilla striata, Ангелика dahuricae, atractylodes macrocephala, herba leonuri, herba paeoniflori, бел пчелин восок, Тасев биле, монах mituo, бела aconite, остриги, стандардизиран Qiong, женшен, алое, huangling, Ангелика, итн
функција бела, анти-акни-годишна возраст, масло рамнотежа, пора чистење, поправка, итн.
ефикасност Инженери посветен на проучување на убавината античка формула, по истражување, пракса, се развива еден суптилен компатибилност, синергетски ефект на бели белеење на кожата и маска нежна кожа. . Повеќе медицина суштина состојки да навлезат во кожата, отстранување на токсичните материи на кожата, поправка на оштетените клетки на кожата, природна способност отпор за подобрување на клетки, да им помогне на кожата да се распаѓаат пигмент, елиминирање на темни дамки, хлоазма, пеги, итн, во исто време намалување на синтезата на пигмент, да ги задржи на кожата деликатна, подобрување на кожата бели, нека вашата кожа завидна порцеланска кукла кожата.
користење По чистење, ќе се применуваат на соодветен износ на производот на лицето рамномерно, и нека седат за 20-30 минути, а потоа нежно масажа со вода и исплакнете.
Пример

Мостра бесплатно, 30g, секој, товар на трошоците

Пример работно време: 2-7 дена

Водечко време

Масовно купување: 2-7days

OEM приватна етикета: 20-35days

Сертификат GMPC / ISO22716 / SGS / МСС


нашите услуги

 

сертификати


 

Информации за претпријатието 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!