OEM / ODM

Процесот: Приватни Етикета

Вашиот избор на производ
Избор на производи за нега на кожата линија може да биде огромна процес, но нашите познавања продажбата соработници се стручно обучени да ве водиме преку процесот со леснотија. Тие се научени да побара право прашања, што ќе ви овозможи да се изгради вашиот производ селекции напор и стручно; додека свесно задоволување на потребите на вашиот clientele.You ќе ги разгледа нашите целата линија на напредни формулации, изборот на вашите производи и нарачување примероци каде што е потребно да пробате вашите производи пред избор. И, таму никогаш не е задолжен за вашиот консултација производ.

Чепкање пакување
Откако беа избрани вашиот производ селекции, извршен вашата сметка ќе ве води низ нашите пакување избори. а тоа може да биде тешка задача, ние ќе го направи тоа лесно за вас. По неколку клучни прашања во врска со вашата визија и буџет, продажбата на вонреден ќе ви помогне да изберете опсег на опции пакувањето на производот да се создаде кохезиона, на бренд изглед.

Воспоставување на вашиот бренд идентитет
Сега дека вашата нега на кожата производи приватни етикета се избрани и вашиот пакување е избран, ќе се движат за да разговараат за вашиот бренд. Тоа е важно да се разбере на кој сте се продаваат на, како и на кој сте како компанија, да се создаде изглед кој одекнува со вас и вашите клиенти.

 Проектирање Твојот пакување
Откако вашиот брендирање е воспоставена, и вашите производи и пакување избран, ќе се движи кон дизајнирање на вашиот пакување. На Yunyang Козметика, ова е многу повеќе од додавање на логото на постоечка етикета, ова е процес на дизајн за да се преведе вашиот бренд на вашиот производи за нега на кожата.
Нашиот дизајнерски тим ќе дизајн еден верзии на вашите етикети за да ги видиш по електронски пат и да се обезбеди повратна информација. Нашите рационализација креативниот процес е и ефективна и ефикасна, обезбедувајќи ви најбрзо време во исполнување е можно.

Маркетинг и продажба на вашиот производ
Нашата поддршка не завршува само затоа што сте ги добиле вашите нови приватни етикета нега на кожата линија. Нашиот тим на образовани професионалци ќе продолжи да ви обезбеди со информации и насоки што треба ефикасно да пазар и продаваат вашите производи. Од нашата онлајн база состојка, на нашите он-персоналот професионалци нега на кожата, ќе ви обезбеди со информации што ви треба за да бидат успешни во пазарот на нега на кожата.
За да започнете повеќе информации за приватниот издавач и како, контактирајте со нас и вашиот нов профил претставник ќе бидат среќни да ви помогнат.

Yunyang Козметика секогаш ќе ви овозможи со напредни, медицински одделение за нега на кожата производи за приватни етикета. По повеќе од 15 години во професионални нега на кожата индустрија, нашите производи еволуирале од години на истражување, тестирање и повратни информации.

Во текот на овие последните две децении, би можеле да заклучиме дека најважниот дел од процесот на приватни етикета е се осигура дека ние вас, вашиот бренд, и вашите цели се разбере - во суштина, вашата визија. Тоа е зошто нашите високо обучени продажбата експерти работат со вас за да ве водиме преку процесот на приватни етикета; поставување право прашања да ви помогне да занает совршен производ линија за вашите муштерии.
На Yunyang Козметика, нашиот фокус е на успехот на вашата нега на кожата линија, и ние сме посветени да надминува Вашите очекувања на секој чекор од патот.
Брзо свртување на производот Околу тајмс
Експертите познавања за нега на кожата
Во куќата графички дизајнер на тимот
Професионална препорака за пакување
Бесплатни информации за производот и обука
SDF (1)SDF (2)

 WhatsApp Онлајн Chat!